Butiker

Sverige

Här listar vi många av våra fantastiska återförsäljare i Sverige. Varje butik har sitt unika urval av tidlösa, naturliga inredningsprodukter från Dixie. Tveka inte att kontakta oss om du också vill bli återförsäljare av Dixies produkter eller om du har några frågor.

kontakta oss
Butikernas sortiment kan variera.
Ort Butik Telefon Webbplats
Borgholm Möbleri Mittbrodts +46 485-122 94 www.mittbrodts.se
Båstad Boarpsboden +46 431-733 55
Gustavsberg Fiskars www.fiskars.com
Göteborg Mio Västra Frölunda +46 31-89 11 00 www.mio.se
Göteborg Tingstad papper / Företagsbutik +46 31-707 20 00 www..tingstad.com
Göteborg Norrgavel www.norrgavel.se
Göteborg Alvhem +46 31-757 06 20 www.alvhem.com
Helsingborg Fab Form +46 42-13 32 00 www.fabform.se
Höganäs Fiskars www.fiskars.com
Höllviken Charlotte Trend +46 40-42 49 60 www.chalotte-trend.se
Höllviken Sommarboden +46 40 45 01 11 www.sommarboden.se
Jönköping Tingstad papper / Företagsbutik +46 36-290 40 80 www..tingstad.com
Klintehamn Landa +46 70-444 80 56 www.landagotland.selz.com
Kungens Kurva Stalands Möbler +46 8-50 58 03 00 www.stalands.se
Kungsbacka Cosa Home Stories +46 76-199 69 96 www.cosahomestories.se
Kungshamn Huset Breve AB +46 523-320 65 www.husetbreve.se
Lammhult Svenssons i Lammhult +46 472-487 00 www.svenssons.se
Lerum Inred i Lerum 0302-105 29 www.solkatten.nu/inred-i-lerum
Lidingö Butik Grön +46 8-767 50 03 www.butikgron.se
Malmö Norrgavel www.norrgavel.se
Märsta Posh Living / Steninge slott +46 8-23 51 55 www.poshliving.se
Mölnlycke Vendemoda Tyg & Inredning +46 31-88 49 33 www.vendemoda.se
Nacka Norrgavel www.norrgavel.se
Norrtälje Akeba +46 176-190 69 www.akeba.se
Skummeslövsstrand Skummeslövs Golv, Färg & Interiör +46 430-208 29 www.skummeslovsgolv.se
Sollentuna Stalands Möbler +46 8-54 47 08 60 www.stalands.se
Stockholm Norrgavel www.norrgavel.se
Stockholm Fogelmarck Form +46 8-662 63 21 www.fogelmarck.se
Stockholm PrettyJo +46 73-985 85 94
Stockholm Ullmans Mattor +46 8-31 15 40 www.ullmansmattor.se
Sälen Form & Funktion +46 70-629 00 76 www.formofunktion.nu
Uppsala Svart Inredning och Design +46 18-13 01 32
www.svartinredning.se
Uppsala Våla Magasinet +46 18-65 03 70 www.valamagasinet.se
Vallåkra Enkla Ting +46 709-39 91 44 www.enklating.se
Varberg More Furniture +46 340-195 50 www.morefurniture.se
Ålberga Klia Möbler +46 155-722 70 www.kilamobler.se